Дали Најк свесно го покрија логото на Адидас на дуксерот на Роналдо?

За да ја прослават победата на Лигата на Шампиони, Најк направија рекламен постер со Роналдо со слоган „Ова момче знаеше.“

dali-najk-svesno-go-pokrija-logoto-na-dukserot-na-ronaldo-01.jpg

Роналдо ја сподели рекламата на Твитер, но еден дечко забележал нешто сомнително.

dali-najk-svesno-go-pokrija-logoto-na-dukserot-na-ronaldo-02.png

„Смешно е што Роналдо всушност носи Адидас дуксер на оригиналната слика,“ коментираше дечкото споделувајќи ја фотката како доказ.

Очигледно се надевале дека никој нема да ја „откопа“ ретро сликата, но...

https://twitter.com/TheMasterBucks/status/871401944064983040

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...
Вознемирувачки фотки: Девојка обвини фудбалер на Манчестер Јунајтед за насилство - „Ова ми го прави ... Раскрвавена уста, модринки по телото – девојката на 20-годишниот фудбалер Мејсон...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg