Очи полни солзи: Aнгличаните скршени од тага по поразот од Хрватска на Светско 2018 (фото)


Очи полни солзи: Aнгличаните скршени од тага по поразот од Хрватска на Светско 2018 (фото)

Бес, болка, тага и неверување... Англичаните не можат да се помират со неочекуваниот пораз од репрезентацијата на Хрватска.

ochi-polni-solzi-anglichanite-skrsheni-od-taga-po-porazot-od-hrvatska-foto-01.jpg

Англичаните вчера изгубија од Хрватска со 2:1 и за нив заврши авантурата наречена Светско првенство во фудбал 2018.

На стадионот во Москва владееше голема разочарување, но и на улиците низ цела Англија.

Во Македонија, се разбира, владее еуфорија поради победата на Хрватска.

Реакциите на Англичаните по претрпениот пораз:

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што нè чека во полуфиналните натпревари на Светското првенство? Конечно ги добивме последните 4 „преживеани“ на ова Светско првенство. По многу ...
„Пораки и повици само за полувреме“ – дечко ѝ испратил листа со правила на девојката за време на Евр... Девојка од Англија добила писмо од нејзиното момче, со правила и услови за време...
Браво момци! Македонија извојува победа над Чиле на Светското првенство и продолжува понатаму Македонската ракометна репрезентација извојува победа против Чиле во третиот нат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg