Моќна навивачка химна за Европско првенство на македонската фудбалска репрезентација (видео)


Моќна навивачка химна за Европско првенство на македонската фудбалска репрезентација (видео)

Одиме на Европско првенство, сонот наш од детство – моќни зборови кои допираат до срце и видео запис на навивачката химна кои нѐ прават уште погорди Македонци!

mokjna-navivachka-himna-za-evropsko-prvenstvo-na-makedonskata-fudbalska-reprezentacija-video-01.jpg

Фудбалската федерација на Македонија на 8-ми мај го објави видео-записот за навивачката химна по повод учество на македонската репрезентација на Европско првенство.

Игор Стефановски-Иџе го вози навивачкиот автобус, Катарина Ивановска гордо го вее македонското знаме на стадион, малиот Јане навива за црвено-жолтите јунаци, а Саше Љолес, Петар Младеновски, Танче Гроздановски, Никола Бочваров и Слободан Хаџи Илиев ја слават преку песна црвената армија со Мрме на чело.

„Нека се тресе сега цела Европа, од една силна Македонија. Одиме на Евопско првенство – таму ни е место“ - моќни зборови кои ни одѕвонуваат од химната. 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што нè чека во полуфиналните натпревари на Светското првенство? Конечно ги добивме последните 4 „преживеани“ на ова Светско првенство. По многу ...
„Пораки и повици само за полувреме“ – дечко ѝ испратил листа со правила на девојката за време на Евр... Девојка од Англија добила писмо од нејзиното момче, со правила и услови за време...
Прва победа за чешкиот пилот Мартин Шонка Мартин Шонка од Чешка блескаше во дијамантското издание на Red Bull Air Race, ос...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg