„Македонија навива“ – 8 навивачки песни со кои гласно ќе ги бодриме нашите фудбалери (видео)

„Македонија навива за вас“, „Црвена“, „Навивачка“ – Да се потсетиме на некои од навивачките песни за македонскиот спорт и да навиваме гласно за нашите фудбалери.

makedonija-naviva-so-navivachkite-pesni-glasno-da-gi-bodrime-nashite-fudbaleri-video-01.jpgФото: Инстаграм - ФФМ

Вечерва (29.03) во 20.45 часот во Порто, македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра финалниот бараж натпревар од квалификациите за Светското првенство во Катар.

Овој натпревар е одлучувачки за тоа дали Македонија ќе се квалификува и ќе го оствари долгоочекуваниот сон за учество на Мундијалот.

Минатата недела македонските фудбалери ја шокираа светската јавност кога извојуваа победа над европскиот првак Италија, со голот на Александар Трајковски во 92-та минута.

Сите сме во исчекување да видиме како ќе се заврши вечерашниот натпревар против Португалија.

Во продолжение да се потсетиме на некои од најпознатите македонски навивачки песни и да се подготвиме гласно да навиваме за избраниците на Благоја Милевски:

Ристо Самарџиев – „Црвена“

Тоше Проески – „Македонија навива за вас“

Дени те чува – „Навивачка“

Тамара Тодевска и Тони Зен – „За Македонија“

Суперхикс – „За нас“

Јован Јованов – „Одиме на победа“

Дани – „Најјаки од сѐ“

Нокаут – „Деца на сонцето“

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...
Роџер Федерер ја завршува 24-годишната кариера: „Ви благодарам на сите што ми помогнавте да си го ос... Со емотивна објава на неговиот официјален веб-сајт, тенисерот Роџер Федерер спод...
„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg