Кралски маки: Кога ќе ти се расипе ескалаторот од авионот, па мора да одиш пешки (видео)


Кралски маки: Кога ќе ти се расипе ескалаторот од авионот, па мора да одиш пешки (видео)

Кралот на Саудиска Арабија деновиве е во Москва за средба со рускиот претседател.

kralski-maki-koga-ke-ti-se-rasipe-eskalatorot-od-avionot-pa-mora-da-odis-peski-001.jpg

Кралот Салман пристигна спуштајќи се по златен ескалатор од авионот, бидејќи скалите се за „обичните смртници.“

За жал, ескалаторот се расипа, а кралот Салман реши да си почека, бидејќи не му се одеше пешки.

kralski-maki-koga-ke-ti-se-rasipe-eskalatorot-od-avionot-pa-mora-da-odis-peski-01.jpg

kralski-maki-koga-ke-ti-se-rasipe-eskalatorot-od-avionot-pa-mora-da-odis-peski-03.jpg

kralski-maki-koga-ke-ti-se-rasipe-eskalatorot-od-avionot-pa-mora-da-odis-peski-04.jpg

kralski-maki-koga-ke-ti-se-rasipe-eskalatorot-od-avionot-pa-mora-da-odis-peski-05.jpg

Тоа се тие кралски маки од кои не знаете дали ви се плаче или ви се смее:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Принцезата од Саудиска Арабија која ги руши стереотипите за жените од ... Амира ат-Тавиљ е 33-годишна принцеза од Саудиска Арабија која инспирира со своја...
Како изгледале најмоќните светски лидери во младоста? Денес ни се познати како едни од наголемите и најмоќни фигури во светската истор...
Венеција деновиве изгледа тажно - водата се повлече од каналите (фото) Каналите на Венеција пресушија откако со недели не заврнал дожд, па затоа гондол...