Божиќна реклама за осамените стари лица која го крши срцето (видео)


Божиќна реклама за осамените стари лица која го крши срцето (видео)

Насловена како „Само уште еден обичен ден“, јасна ви е пораката на кратката реклама од 60 секунди.

bozikna-reklama-za-osamenite-stari-lica-koja-go-krsi-srceto-video-001.jpg

Божиќните и новогодишни празници се еден од најсреќните периоди во годината. Но, од секое правило постои исклучок. Во овој случај, исклучок се старите осамени лица.

Земајќи предвид дека 1,2 милиони луѓе во Англија живеат со хронична, срцекршачка осаменост, празниците се само уште еден потсетник за тоа дека тие немаат никој во животот.

Не дозволувајте блиските да се поистоветуваат со главниот лик во рекламата, без оглед на тоа колку се стари и изнемоштени:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто сите ја критикуваат Кендал Џенер за рекламата на Pepsi? Кендал Џенер влезе во чевлите на Синди Крафорд како главно лице на реклама на Pe...
Како богатите деца од Хонгконг ги трошат своите милиони? Досега сме имале можност да погледнеме како богатите деца од Дубаи ги трошат сво...
7 правила за стапување во брак со член на британското кралско семејств... Изминативе неколку месеци сите се прашуваат дали принцот Хари ќе стапи во брак с...