Полицајките во еден либански град ќе носат шорцеви, поради бизарна причина
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Полицајките во еден либански град ќе носат шорцеви, поради бизарна причина

Креативната идеја на градоначалникот на еден либански град наиде на негативни критики. Дали е во ред телото на жената да се третира како предмет?

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-01.jpg

Полицајките во еден град во Либан ќе носат шорцеви со цел да го подобрат туризмот  во оваа држава на Средниот Исток.

Градоначалникот на градот Brummana одлучи да ги модернизира униформите на полицајките со цел да предизвика интерес повеќе туристи да го посетат градот, кој ќе наоѓа на 16 километри од Бејрут.

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-02.jpg

Тој вели дека 99% од туристите носат шорцеви, па овој потег го направил за да се прилагодат и тие и да ја промени сликата за Либан во очите на луѓето од Западот.

Но, неговиот потег наиде и на низа негативни реакции од типот зошто само жените да носат шорцеви, а мажите не и дали женското тело се третира како предмет во оваа ситуација.

Што мислите вие за овој потег?

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-08.jpg

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-07.jpg

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-06.jpg

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-05.png

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-04.jpg

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-03.png

poradi-bizarna-prichina-policajkite-vo-liban-kje-nosat-shorcevi-09.png

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Носат јакни на +20°C, и средната класа има куќни помошнички: 11 факти ... Фавелите се ужасно место за живот, а недалеку од него имате невиден луксуз. Жена...
Жена откри дека момчето ѝ го спасило животот 6 години пред да се сретн... Нивната уникатна љубовна приказна е доказ зошто донирањето крв е бесценето. Н...
21-годишна девојка објави фотка во бикини со целулит и откри како си г... Девојка која шири позитива и нема комплекси, објавува фотки на Инстаграм во кои ...