Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Париз не е само Ајфеловата кула: Мрачната страна на градот на светлината (фото)

На страна од префинетите парижанки, кроасаните и убавиот живот, има луѓе чие секојдневие изгледа сосема поинаку.

pariz-ne-e-samo-ajfelovata-kula-mrachnata-strana-na-pariz-foto-01.jpg

Кога мислите на Париз, сигурно прво што ви паѓа на ум е Ајфеловата кула, убавата храна и дизајнерските продавници.

Но, Париз има уште една многу помрачна страна. Станува збор за сиромаштијата која се чувствува во аголот на секоја зафрлена уличка, а тоа низ својот објектив го долови фотографот Дејвид Тесински.

Неговите моќни фотографии полни емоции покажуваат дека во Париз има многу бездомни луѓе, па дури и семејства со мали деца кои живеат на улиците.

Париз од еден друг аспект:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 фото докази дека некои градови живеат во 2050-та, додека ние во 2022-ра На железничката станица во Шангај на електронска мапа може да видите кои кабини ...
Карпа со форма на слон, виножита насекаде: 20 фото-докази дека Исланд е магична земја Модерните домови во Исланд се изградени со цевки со топла геотермална вода под п...
30 фото докази колку убава земја беше Украина, пред војната Сте слушнале ли за зелениот „Тунел на љубовта“ во Украина? Се смета за едно од н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg