Кога ќе го згрешите масерот... (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Кога ќе го згрешите масерот... (фото)

Австралиски туристи не се распрашале пред да се одлучат за масажа на Бали. Резултатот бил грб со црвени линии од горе до доле.

koga-kje-go-zgreshite-maserot-foto-01.jpg

Кендис Рајсон и нејзиниот сопруг Метју од Австралија биле на 6-дневен одмор на Бали, каде Метју одлучил да се почести со масажа.

Тие се одлучиле за тип на традиционална масажа на Бали, која служи за релаксација кога сте уморни.

koga-kje-go-zgreshite-maserot-foto-02.jpg

Во еден момент за време на третманот масерот го прашал Метју дали сака да го извади „црвениот змеј“ од него. Бидејќи не знаел за што станува збор и мислел дека ќе биде некој тип на молитва за време на масажата, Метју прифатил.

Кендис гледала како масерот почнал да го трие телото на нејзиниот сопруг со монета и му кажал дека до наредниот ден ќе биде „црвен змеј“.

koga-kje-go-zgreshite-maserot-foto-04.jpg

Третманот се викал „gua sha“ и служел за исфрлање на нечистотиите од мускулното ткиво.

Наредниот ден грбот на Метју бил цел со црвени линии од вратот до карлицата.

koga-kje-go-zgreshite-maserot-foto-03.jpg

Тие биле запрепастени од резултатот, но и се смееле до солзи. На крај всушност испаднало дека масажата одиграла огромна улога во ослободувањето од хроничната болка што ја имал Метју во грбот.

Пет дена по масажата лузните на грбот од Метју речиси исчезнале.

koga-kje-go-zgreshite-maserot-foto-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
Непријатни фотки: Сечење на дел од ушите - бизарен потег на маж го кре... Сме виделе многу бизарни трендови во последно време, но последниот ги преминува ...
Како изгледа градот на Алјаска каде речиси сите живеат во една зграда?... Во зградата се и полициската станица, маркетот, клиниката, црквата и училиштето,...