Најкичесто украсениот ресторан во Њујорк, со најмногу лампиони на метар квадратен (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Најкичесто украсениот ресторан во Њујорк, со најмногу лампиони на метар квадратен (фото)

Rolf’s German ресторанот во Њујорк не ги остава посетителите рамнодушни, посебно за време на божиќните и новогодишни празници.

najkicesto-ukraseniot-restoran-vo-new-york-so-najmnogu-lampioni-na-metar-kvadraten-foto-001.jpg

Малечкиот ресторан лоциран во Менхетн им рекорден број на закачени лампиони на метар квадратен.

Од таванот висат илјадници лампиони, сијалички и вештачко зеленило, кои создаваат пренатрупан, за некои дури и кичест амбиент.

Ова е од оние места каде празничната магија најдобро се чувствува, па затоа, ви нудиме кратка фото-прошетка низ ресторанот:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото... Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потс...
11 фото докази кои прикажуваат како влијае топлотниот бран на светот и... Во последниов период, земјата е зафатена од топлотни бранови кои достигнуваат ре...