Девојка го остави момчето дома и појде на гратис патување од 22.000 евра со непознат маж (фото)


Девојка го остави момчето дома и појде на гратис патување од 22.000 евра со непознат маж (фото)

Што мислите дали момче од Македонија би ѝ го дозволило ова на својата партнерка? Забавно или претерано?

devojka-go-ostavi-momcheto-doma-i-pojde-na-gratis-patuvanje-od-22-000-evra-so-nepoznat-mazh-foto-01.jpg

Натали Ото (25), која потекнува од Сиднеј, а живее во Мелбурн, доби патување од 22.000 евра низ Австралија кое вклучува неверојатни искачувања по планини со прекрасни пејзажи и нуркање на најубавите места во Австралија со тиркизна вода.

Но, на оваа авантура таа мораше да појде со комплетниот странец Том Канингем. Тие минаа 5 седмици заедно движејќи се со кампер од едно место до друго.

25-годишната девојка го остави дома своето момче Калум Халст за да оди на оваа авантура, но тој не ѝ се налутил и ѝ дозволил да ги следи своите соништа.

Иако сите пријатели се чуделе како ќе изгледа нејзиното патување со непознат маж, тој ѝ бил поддршка.

devojka-go-ostavi-momcheto-doma-i-pojde-na-gratis-patuvanje-od-22-000-evra-so-nepoznat-mazh-foto-02.jpgНејзиното момче Калум

По патувањето Натали и Том изјавија дека биле само најдобри другари и дека единствен романтичен момент биле само локациите на кои престојувале.

Фотки од нивното патување, кое има за цел промоција на убавините на Австралија и подобрување на туризмот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
10 фото докази дека луѓето немаат никаква култура По улици, на тротоари, во продавници, во кафулиња – луѓето во денешно време сека...
Маж во Велика Британија ѝ го вратил ѓубрето дома на жената што го фрлила на патот Сакаме вакви херои и во Македонија... На некултурните луѓе да им го вратиме ѓубр...

Најчитани неделава