Избор за најлуда смрзната фризура - Канада и сè е можно (фото)


Избор за најлуда смрзната фризура - Канада и сè е можно (фото)

Капењето во врела вода на -30° со снег околу вас е прекрасно искуство, но овој натпревар ја прави оваа активност уште позабавна.

izbor-za-najluda-smrznata-frizura-kanada-i-se-e-mozno-foto-01.jpg

Во Канада се наоѓа прекрасно место Takhini Hot Springs. Таму може да се капете во базени на отворено полни со вода од топли извори, додека температурите се многу под нулата.

izbor-za-najluda-smrznata-frizura-kanada-i-se-e-mozno-foto-02.jpg

Зимно време се одржува натпреварот „Hair Freezing Contest“, во кој учесниците ја воденат косата во водата со температура од 40° и потоа ја изложуваат главата надвор на -30°.

Кога косата ќе почне да се смрзнува, со раце ја обликувате и може да добиете награда за најкул фризура.

Како изгледа ова натпреварување:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
10 фото докази дека луѓето немаат никаква култура По улици, на тротоари, во продавници, во кафулиња – луѓето во денешно време сека...
Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото) Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg