Девојка со Даунов синдром стана заштитно лице на козметички бренд
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Девојка со Даунов синдром стана заштитно лице на козметички бренд

„Не дозволувам Дауновиот синдром да ме дефинира. Јас сум Кејт!“, вели инспиративната девојка од Ирска.

devojka-so-daunov-sindrom-stana-zashtitno-lice-na-kozmetichki-brend-01.jpg

Кејт Грант (20) е девојка со Даунов синдром од Ирска, која е вистинска инспирација. Таа се појавува на модните писти, има добиено титула за убавина, гостува во ТВ емисии, а од неодамна стана и заштитно лице на брендот за козметика „Benefit cosmetics“.

Таа го поплочува патот и за многу други луѓе со Даунов синдром и со својата волја ги менува работите. Кејт го користи својот глас за сите што немаат сила да го сторат тоа.

devojka-so-daunov-sindrom-stana-zashtitno-lice-na-kozmetichki-brend-05.jpg

Зрачи со оптимизам, а нејзината мајка секогаш е со неа за да ѝ даде поддршка. Таа е млада и смета дека само небото е граница, без разлика на пречките со кои се соочува.

Кејт порачува дека Дауновиот синдром не ја дефинира неа и вели „Јас сум Кејт“.

Запознајте ја оваа инспиративна девојка:

devojka-so-daunov-sindrom-stana-zashtitno-lice-na-kozmetichki-brend-08.jpg

devojka-so-daunov-sindrom-stana-zashtitno-lice-na-kozmetichki-brend-07.jpg

devojka-so-daunov-sindrom-stana-zashtitno-lice-na-kozmetichki-brend-06.jpg

devojka-so-daunov-sindrom-stana-zashtitno-lice-na-kozmetichki-brend-04.jpg

devojka-so-daunov-sindrom-stana-zashtitno-lice-na-kozmetichki-brend-03.jpg

devojka-so-daunov-sindrom-stana-zashtitno-lice-na-kozmetichki-brend-02.jpg

Прочитајте и Вработен во McDonald's со Даунов синдром се пензионира по 32 години работа!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка го остави момчето дома и појде на гратис патување од 22.000 ев... Што мислите дали момче од Македонија би ѝ го дозволило ова на својата партнерка?...
4-годишно момче со Даунов синдром стана модел и го освојува светот „Мислевме дека светот е суров, но среќни сме што погрешивме, светот го прифати н...
Што се служи во рестораните со Мишелин ѕвезди за време на празниците? Ако за едни празничната трпеза е полна со руска салата, сарма, свинско месо и до...