Единствените фотографии од #10YearChallenge кои треба да ги запаметите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Единствените фотографии од #10YearChallenge кои треба да ги запаметите

Лудилото со #10YearChallenge полека стивнува, а од него произлегоа прилично добри мемиња. Но, шегата на страна.

edinstvenite-fotografii-od-10yearchallenge-koi-treba-da-gi-zapametite-001.jpg

Помеѓу сите тие смешни споредби, кикотења и смеења на сметка на овој предизвик, има помал број на прилично сериозни и загрижувачки фотографии кои не смее да ги пропуштите.

Ако барем малку сте загрижени за околината и она што ѝ го правиме на единствената планета која ја имаме за живот во нормални услови, веруваме дека следните фотографии буквално ќе ве здоболат.

Сериозната страна на #10YearChallenge:

edinstvenite-fotografii-od-10yearchallenge-koi-treba-da-gi-zapametite-01.jpg

edinstvenite-fotografii-od-10yearchallenge-koi-treba-da-gi-zapametite-02.jpg

edinstvenite-fotografii-od-10yearchallenge-koi-treba-da-gi-zapametite-03.jpg

edinstvenite-fotografii-od-10yearchallenge-koi-treba-da-gi-zapametite-04.jpg

edinstvenite-fotografii-od-10yearchallenge-koi-treba-da-gi-zapametite-05.jpg

edinstvenite-fotografii-od-10yearchallenge-koi-treba-da-gi-zapametite-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 фотографии кои ја прикажуваат мрачната страна на животот во Русија Метрото во Москва е преоптоварено од луѓе, а во Русија се најстудените градови н...
Последиците од разорното цунами и ерупцијата на вулкан во Индонезија (... Автомобили биле влечени од брановите и по 10 метри, стотици домови, плажи, детск...
61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди...