Непријатни фотки: Сечење на дел од ушите - бизарен потег на маж го крена светот на нозе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Непријатни фотки: Сечење на дел од ушите - бизарен потег на маж го крена светот на нозе

Сме виделе многу бизарни трендови во последно време, но последниот ги преминува сите граници.

sechenje-na-del-od-ushite-bizaren-poteg-na-mazh-go-krena-svetot-na-noze-foto-01.jpg

Најновиот тренд што се заканува да завладее во светот е сечење на дел од увото. Маж од Австралија се осмели на ваков потег, а процедурата ја изведе Чаи Моберт, кој прикачи фотки од делото на Инстаграм.

Чаи негира дека процедурата ја оглувува личноста, но вели дека секоја личност што ќе го направи ова ќе почувствува промени со слухот.

„Во првите две седмици ќе се промени насоката како пристигнува звукот, па потребно е време мозокот да се прилагоди на „новите“ уши“, вели тој.

Причината за потегот не е медицинска и луѓето ширум светот го осудија потегот.

Бизарното дело:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
Маж се сретна со докторот кој го спасил од смрт кога бил бебе Денес неговиот доктор е во пензија, но Рос никогаш нема да заборави кој му го сп...

Спонзорирани линкови: