6-годишно момче стана вирален хит со маичката за првиот училишен ден


6-годишно момче стана вирален хит со маичката за првиот училишен ден

„Мамо, сакам маичка со напис „Ќе ти бидам пријател“, за сите дечиња да знаат дека можат да сметаат на мене.“

6-godishno-momche-stana-viralen-hit-so-maichkata-za-prviot-uchilishen-den-01.jpg

Ники Рајан (6) стана вирален хит откако неговата мајка специјално му направила маичка за првиот училишен ден.

Таа за да го инспирира да го сака училиштето го прашала каква маичка сака за да му ја изработи специјално. Да си одбере што било, без разлика дали тоа е кошаркарска тема, фудбал или нешто друго.

6-godishno-momche-stana-viralen-hit-so-maichkata-za-prviot-uchilishen-den-04.jpg

Малиот Рајан по кратко размислување ѝ кажал дека сака маичка со написот „Ќе ти бидам пријател“, за сите деца на кои им треба пријател да знаат дека тој е таму за нив.

Мајката му ја исполнила желбата и била воодушевена од идејата и големината на срцето на нејзиниот син.

6-godishno-momche-stana-viralen-hit-so-maichkata-za-prviot-uchilishen-den-03.jpg

Откако ја споделила случката на Фејсбук, таа стана вирален хит и има повеќе од 8.000 споделувања.

" data-width="630" data-show-text="true">

I have to brag on my son. I told him that as a back to school gift, I will make him any shirt he would like. It could...

Posted by Unfading adornments on Monday, July 29, 2019

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како 8 годишно момче заработи 22 милиони долари? Преку игра и забава малиот Рајан дојде до светска слава и до врвот на една од ли...
Вирален хит: Жена си ги бричи нозете додека се вози на мотор (видео) Постојано осамнуваат бизарни ситуации од сите краеви на светот, но оваа сцена на...
5-годишно девојче стана вирален хит – Како изгледа пред и по првиот школски ден? (фото) Пред училиште стокмена во униформа, со средена фризура и панделка, а по училиште...