Мајка принудена да интервенира, откако поп од Русија насилно го крштева бебето (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019


Мајка принудена да интервенира, откако поп од Русија насилно го крштева бебето (видео)

Поп од Русија беше суспендиран во времетраење од 1 година, откако насилно го крштева бебето кое вреска од страв.

majka-prinudena-da-intervenira-otkako-pop-od-rusija-nasilno-go-krsteva-bebeto-video-001.jpg

Вознемирувачкото видео не е прво од ваков тип и токму тоа е уште пострашно. Во најновото видео, бебето вреска од страв, додека попот е упорен да ја заврши процедурата.

Во еден момент дури мајката интервенира, не сакајќи да продолжи тортурата врз нејзиното 1-годишно бебе.

„Бебето има гребаници по неговиот грб и врат. Сега има панични напади и хистерија, се плаши од сè,“ тврди мајката.

„Вака ги крстам децата веќе 26 години,“ била изјавата со која попот се бранел.

Уште едно предупредување, видеото е вознемирувачко:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како 8 годишно момче заработи 22 милиони долари? Преку игра и забава малиот Рајан дојде до светска слава и до врвот на една од ли...
6-годишно момче стана вирален хит со маичката за првиот училишен ден „Мамо, сакам маичка со напис „Ќе ти бидам пријател“, за сите дечиња да знаат дек...
Стереотипи за Русија - факти наспроти шпекулации Живееме во време преплавено од стереотипи и митови во кои секојдневно веруваме.....