#Мегзит #Харивидерчи – Најдобрите твитови и мемиња по повлекувањето на Хари и Меган од кралската должност
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


#Мегзит #Харивидерчи – Најдобрите твитови и мемиња по повлекувањето на Хари и Меган од кралската должност

Прво беше Брегзит, па сега Мегзит... сето ова само за да може сама да се одглуми во The Crown – твитерџиите „распалија“ по одлуката на Меган и Хари да се повлечат од кралска должност.

megxit-harividerchi-najdobrite-tvitovi-i-meminja-za-povlekuvanjeto-na-hari-i-megan-od-kralskata-dolzhnost-01.jpg

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл одлучија дека сакаат да бидат независни, да живеат пообичен живот и се откажаа од кралските должности, според изјавата која ја објавија на социјалните мрежи.

megxit-harividerchi-najdobrite-tvitovi-i-meminja-po-povlekuvanjeto-na-hari-i-megan-od-kralskata-dolzhnost-2-.JPG

Секако, твитерџиите не чекаа долго пред да „распалат“ и да почнат со нивните креативни идеи за твитови и мемиња.

Некои од нив велат дека Меган го направила ова само за да може сама да се одглуми во некоја далечна сезона на хит серијата The Crown, a многу други се надоврзаа на темата.

megxit-harividerchi-najdobrite-tvitovi-i-meminja-za-povlekuvanjeto-na-hari-i-megan-od-kralskata-dolzhnost-02.jpg

Други велат дека историјата се повторува, само во друг век...

https://twitter.com/wooddog28/status/1214995204480081928/photo/1

Tрети се прашуваат како Хари ќе си најде вистинска работа без презиме...

Во продолжение најдобрите твитови и мемиња за најново настанатата ситуација „Мегзит“:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган е несигурна, Трамп е моќен алфа маж: Какви тајни открива потписот на познатите за нив? Неодамна имавме можност да ги откриеме најоригиналните автограми на познатите, н...
„Сакаме финансиска независност“ - Принцот Хари и Меган се повлекуваат од кралска должност Вчеравечер, Хари и Меган предизвикаа вистинска бура кога изјавија дека планираат...
Жена „вложила“ 30.000 долари во операции и корекции за да личи на Меган Маркл (фото) Откако Меган Маркл влезе во британското кралско семејство, многу жени ширум свет...

Најчитани неделава