Доналд Трамп во ново интервју: „Меган Маркл ја повреди кралицата и го искористи Хари“


Доналд Трамп во ново интервју: „Меган Маркл ја повреди кралицата и го искористи Хари“

„Не сум фан на Меган. Не бев ниту од првиот ден. Мислам дека Хари е ужасно искористен и дека еден ден ќе се кае. Ќе се кае што си ја уништи врската со неговото семејство и што ја повреди кралицата“, вели Доналд Трамп.

donald-tramp-vo-novo-intervju-megan-markl-ja-povredi-kralicata-i-go-iskoristi-hari-01.jpg

Доналд Трамп се појави во интервју на телевизијата „GB News“ во Велика Британија и отворено проговори за неговите ставови кон Меган Маркл.

donald-tramp-vo-novo-intervju-megan-markl-ja-povredi-kralicata-i-go-iskoristi-hari-02.jpg

Поранешниот претседател на САД призна дека тој не е е нејзин фан и дека смета дека покажала огромна непочит кон кралицата и ужасно манипулирала со принцот Хари.

donald-tramp-vo-novo-intervju-megan-markl-ja-povredi-kralicata-i-go-iskoristi-hari-07.jpg

Вели дека однесувањето на Меган, а сега веќе и на Хари со неа, ја повредило многу монархијата.

donald-tramp-vo-novo-intervju-megan-markl-ja-povredi-kralicata-i-go-iskoristi-hari-06.jpg

„Не сум фан на Меган. Не бев ниту од првиот ден. Мислам дека Хари е ужасно искористен и дека еден ден ќе се кае. Ќе се кае што си ја уништи врската со неговото семејство и што ја повреди кралицата.“

donald-tramp-vo-novo-intervju-megan-markl-ja-povredi-kralicata-i-go-iskoristi-hari-08.jpg

Тој додава: „Кралицата е прекрасна жена, прекрасна личност, историска личност. Меган покажа непочит кон кралското семејство и најважно кон кралицата.“

donald-tramp-vo-novo-intervju-megan-markl-ja-povredi-kralicata-i-go-iskoristi-hari-04.jpg

donald-tramp-vo-novo-intervju-megan-markl-ja-povredi-kralicata-i-go-iskoristi-hari-09.jpg

Прочитајте и Меган Маркл со висок шлиц и деколте со принцот Хари, ослободена од строгите правила на баба му (фото)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Доналд (74) и Меланија Трамп (50) се позитивни на корона вирус Претседателот и првата дама на САД се позитивни на корона вирус. Тие почнуваат с...
„Ова е понижување“: Меган и Хари без дозвола ја крстиле ќерката како кралицата + дали ќе ја запознаа... Името на ќерката на Хари и Меган – Лилибет Дијана Маунтбатен-Виндзор – е одбрано...
Принцот Филип денес ќе го прославеше 100-иот роденден – кралицата на себе носи драг свадбен подарок ... Кралицата денешниот ден ќе го помине во приватност. Таа беше видена со брошот во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg