30 фото докази колку убава земја беше Украина, пред војната

Сте слушнале ли за зелениот „Тунел на љубовта“ во Украина? Се смета за едно од најромантичните места на светот, а според легендата паровите мора да поминат низ него држејќи се за рака за да им се исполни замислената желба.

30-foto-dokazi-kolku-ubava-zemja-beshe-ukraina-pred-vojnata-01.jpg

Украина е дом на околу 44 милиони луѓе и периодов ги живее своите најтешки денови, поради инвазијата од страна на Русија.

Оваа земја има долгогодишна историја, неверојатна архитектура, прекрасна природа.

Многу од нејзините убавини сега, за жал, се уништени со бомбардирањата.

Фотографии од Украина пред војната:

Извор

Би можело да ве интересира:

16 фото докази зошто Германија е одлична земја за живот Во Германија има капсули со вградена топлинска изолација за бездомниците да можа...
Девојка од Финска копа дупки во мраз и се капе во ледена вода (фото+видео) „Многу луѓе во Финска си имаат секири за да прават ваков тип на работи. Луѓето с...
Загадената вода се прочистува со позитивни емоции и уште неколку верувања на Ѓоковиќ за здрав и среќ... Новак Ѓоковиќ e актуелен шампион во светот на тенисот и е идол на многумина, па ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg