„Имам огромни гради, луѓето ме зјапаат и мразат поради нив“

„Морам да носам вреќеста облека во секојдневието за да не се ставам себеси во опасност. Не можам да носам кратки топови како другите девојки или ролки затоа што тогаш моите гради уште толку доаѓаат до израз и луѓето зјапаат во мене, што прави да чувствувам притисок...“

imam-ogromni-gradi-lugjeto-me-zjapaat-i-mrazat-poradi-niv-01.jpg

Луиза Ховански (28) од Украина работи како модел и препознатлив знак ѝ се големите гради. Но, таа вели дека често е задевана токму поради нивната големина, а дека интензивно почнале да ѝ растат уште од 9-годишна возраст и дека и на училиште била мета на секакви коментари.

imam-ogromni-gradi-lugjeto-me-zjapaat-i-mrazat-poradi-niv-02.jpg

Сега, како возрасна личност вели дека најмногу ѝ пречи константната болка во грбот, како и тоа дека ѝ е некомфорно што и да носи од облека.

imam-ogromni-gradi-lugjeto-me-zjapaat-i-mrazat-poradi-niv-04.jpg

„Морам да носам вреќеста облека во секојдневието за да не се ставам себеси во опасност. Не можам да носам кратки топови како другите девојки или ролки затоа што тогаш моите гради уште толку доаѓаат до израз и луѓето зјапаат во мене, што прави да чувствувам притисок.

Ми пишуваат коментари од типот: ‘Сè што имаш е само пар гради’ и тоа прави да се чувствувам безвредно. Но, добивам и пофалби дека изгледам како Памела Андерсон, но со природни гради.

Може кога ќе остарам ќе направам дури и операција за намалување на градите.

Исто така сакам да нагласам дека градите не ме дефинираат и сакам да ме перципираат како приземјена личност и во фокус да биде мојот карактер.“

Сепак Луиза на Инстаграм обожава да објавува провокативни фотографии:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка (23) и нејзиниот партнер (63) ја разбрануваа јавноста: „Ме разгалува со скапи подароци, сите... Вилоу (23) и нејзиниот партнер (63) се соочуваат со многу критики поради нивната...
11-годишно девојче со уникатна генетска карактеристика – родена е со две различни бои на коса (фото) Бела од Англија има вид генетско нарушување поради кое ја има најуникатната...
Зошто кралот Чарлс има многу отечени прсти на дланките (поради кои некогаш е мета на твитерџиите)? Сега кога повторно е во центарот на вниманието, јавноста забележа дека кралот Ча...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg