Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Најбезбедните и најопасните земји за 2022 година – Македонија е на подобра позиција од лани

10-те најбезбедни држави за 2022 година:

1. Исланд

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-002.jpg

2. Нов Зеланд

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-003.jpg

3. Ирска

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-004.jpg

4. Данска

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-005.jpg

5. Австрија

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-006.jpg

6. Португалија

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-007.jpg

7. Словенија

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-008.jpg

8. Чешка

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-009.jpg

9. Сингапур

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-010.jpg

10. Јапонија

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-011.jpg

10-те најопасни држави за 2022 година, почнувајќи од најопасната:

1. Авганистан

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-012.jpg

2. Јемен

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-013.jpg

3. Сирија

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-014.jpg

4. Русија

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-015.jpg

5. Јужен Судан

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-016.jpg

6. Демократска Република Конго

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-017.jpg

7. Ирак

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-018.jpg

8. Сомалија

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-019.jpg

9. Централноафриканска Република

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-020.jpg

10. Судан

najbezbednite-i-najopasnite-zemji-za-2022-godina-makedonija-e-na-podobra-pozicija-od-lani-021.jpg

Целиот извештај можете да го погледнете ТУКА.

Спирова С. | Црнобело

фото: depositphotos.com, Global Peace IndexБи можело да ве интересира:

30 фото докази колку убава земја беше Украина, пред војната Сте слушнале ли за зелениот „Тунел на љубовта“ во Украина? Се смета за едно од н...
11-годишно девојче со уникатна генетска карактеристика – родена е со две различни бои на коса (фото) Бела од Англија има вид генетско нарушување поради кое ја има најуникатната...
Девојка (23) и нејзиниот партнер (63) ја разбрануваа јавноста: „Ме разгалува со скапи подароци, сите... Вилоу (23) и нејзиниот партнер (63) се соочуваат со многу критики поради нивната...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg