Со огромна свеќа ѝ го скрија лицето за време на преносот од погребот – Меган Маркл плачеше додека го спуштаа ковчегот (фото)

„Свеќата ја штити од завидливите погледи“ – велат твитерџиите кои се пошегуваа за преносот од погребот на кралицата Елизабета каде лицето на Меган Маркл не се гледа од големата свеќа до ковчегот на кралицата. Сепак, не можеше да ги скрие солзите. 

so-ogromna-svekja-i-go-skrija-liceto-za-vreme-na-prenosot-od-pogrebot-megan-markl-placheshe-dodeka-go-spushtaa-kovchegot-foto-01.jpg

Оние што го следат директно преносот од погребот на кралицата Елизабета Втора велат дека ликот на Меган Маркл бил намерно блокиран за време на телевизискиот пренос.

so-ogromna-svekja-i-go-skrija-liceto-za-vreme-na-prenosot-od-pogrebot-megan-markl-placheshe-dodeka-go-spushtaa-kovchegot-foto-02.jpg

Како што може да се види и од фотографиите и видеата, Меган и Хари седеа во вториот ред, веднаш зад кралот Чарлс и принцот Вилијам, а лицето на Меган целосно е блокирано од една голема свеќа.

Тоа што ликот на Меган беше скриен предизвика бурна реакција и кај твитерџиите, кои веднаш почнаа да коментираат дека свеќата била намерно наместена за никој да не може да ја види сопругата на принцот Хари.

„Оваа свеќа ја штити Меган од завидливите очи што сакаат да ја осудуваат за што и да направи“ – стои во еден твит.

„Браво за стратешки поставената свеќа“ – стои во друг.

„Не сакам да ширам теории на заговор, но ми се чини дека таа свеќа е стратешки поставена“ – пишува во трет.

Од друга страна, пак, се појавија фотографии на кои се гледа дека Меган Маркл плаче додека го спуштаат ковчегот на кралицата.

Меган беше до нејзиниот сопруг, принцот Хари, а камерите ја забележаа како ги брише солзите.

Погледнете ги фотографиите:

so-ogromna-svekja-i-go-skrija-liceto-za-vreme-na-prenosot-od-pogrebot-megan-markl-placheshe-dodeka-go-spushtaa-kovchegot-foto-03.jpg

so-ogromna-svekja-i-go-skrija-liceto-za-vreme-na-prenosot-od-pogrebot-megan-markl-placheshe-dodeka-go-spushtaa-kovchegot-foto-04.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Маркл, чекор зад Кејт Мидлтон, оддава почит пред ковчегот на кралицата - со бисерни обетки од ... По сите скандали, Меган Маркл и принцот Хари се дел од процесот на тагување по к...
Спектакуларен крај на прославите за Платинестиот јубилеј – настанот чинел 18 милиони долари, Меган и... Со парада за чија организација биле одвоени 18 милиони долари, завршија прослави...
Ги знае сите тајни на кралицата, но никогаш нема да ги каже – Ќе добие ли отказ човекот што 44 годин... Велат дека високиот Пол ги знае сите тајни на кралицата, но никогаш нема да ги к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg