Со огромна свеќа ѝ го скрија лицето за време на преносот од погребот – Меган Маркл плачеше додека го спуштаа ковчегот (фото)

„Свеќата ја штити од завидливите погледи“ – велат твитерџиите кои се пошегуваа за преносот од погребот на кралицата Елизабета каде лицето на Меган Маркл не се гледа од големата свеќа до ковчегот на кралицата. Сепак, не можеше да ги скрие солзите. 

so-ogromna-svekja-i-go-skrija-liceto-za-vreme-na-prenosot-od-pogrebot-megan-markl-placheshe-dodeka-go-spushtaa-kovchegot-foto-01.jpg

Оние што го следат директно преносот од погребот на кралицата Елизабета Втора велат дека ликот на Меган Маркл бил намерно блокиран за време на телевизискиот пренос.

so-ogromna-svekja-i-go-skrija-liceto-za-vreme-na-prenosot-od-pogrebot-megan-markl-placheshe-dodeka-go-spushtaa-kovchegot-foto-02.jpg

Како што може да се види и од фотографиите и видеата, Меган и Хари седеа во вториот ред, веднаш зад кралот Чарлс и принцот Вилијам, а лицето на Меган целосно е блокирано од една голема свеќа.

Тоа што ликот на Меган беше скриен предизвика бурна реакција и кај твитерџиите, кои веднаш почнаа да коментираат дека свеќата била намерно наместена за никој да не може да ја види сопругата на принцот Хари.

„Оваа свеќа ја штити Меган од завидливите очи што сакаат да ја осудуваат за што и да направи“ – стои во еден твит.

„Браво за стратешки поставената свеќа“ – стои во друг.

„Не сакам да ширам теории на заговор, но ми се чини дека таа свеќа е стратешки поставена“ – пишува во трет.

Од друга страна, пак, се појавија фотографии на кои се гледа дека Меган Маркл плаче додека го спуштаат ковчегот на кралицата.

Меган беше до нејзиниот сопруг, принцот Хари, а камерите ја забележаа како ги брише солзите.

Погледнете ги фотографиите:

so-ogromna-svekja-i-go-skrija-liceto-za-vreme-na-prenosot-od-pogrebot-megan-markl-placheshe-dodeka-go-spushtaa-kovchegot-foto-03.jpg

so-ogromna-svekja-i-go-skrija-liceto-za-vreme-na-prenosot-od-pogrebot-megan-markl-placheshe-dodeka-go-spushtaa-kovchegot-foto-04.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Работиме во мртовечница – сите ни се чудат бидејќи сме многу млади, но работата нè исполнува“ Оливија и Изабел од Англија имаат 20-тина години и работат во мртовечница. Иако ...
„Постојано ме споредуваат со Кара Делевињ, тоа ми го уништи љубовниот живот“ Рајли Харисон вели дека луѓето секогаш ја мешаат со моделот и актерка Кара Делев...
Вознемирувачки видеа: Патник ја отворил вратата среде лет со авион во Кореја –  има повредени Сите цврсто се држат за седиштата и чекаат конечно авионот да слета... Ова може ...
Кејт Мидлтон позира со децата по повод Денот на мајката, кралот Чарлс првпат го одбележа празникот б... Кејт Мидлтон сподели две фотки со нејзините деца по повод Денот на мајката, доде...
Девојче родено со голем белег на лицето зрачи позитива - Делумно ѝ е отстранет, но ја чекаат уште оп... Малата Луна била родена со голем темен белег на лицето. Но, откако некоја жена ј...
Хари тврди дека се степал со принцот Вилијам пред да си замине од Англија: „Ме фати за јаката и ме б... „Ме фати за јаката, ми го скина ланчето и ме бутна на подот. Паднав врз чинија, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg