Хари ја теши Меган, Чарлс не ги крие солзите: Најтрогателните мигови од погребот на кралицата

Tешењето на принцезата Шарлот од нејзиниот чичко, принцот Хари. Долгиот поздрав од принцот Вилијам за неговата почината баба. Солзите на кралот Чарлс...

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-01.jpg

Кралицата Елизабета вчера (19.09) по поворката и церемонијата, беше погребана под капелата St. George.

Нејзиното семејство не можеше да ги сокрие солзите и болката.

Најемотивните мигови од погребот на кралицата:

Храброста и достоинственото однесување на принцезата Шарлот и на принцот Џорџ на овој тежок ден.

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-02.jpg

Загрижениот поглед на принцезата Ана кон нејзиниот брат, кралот Чарлс.

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-03.jpg

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-04.jpg

Прегратките за поддршка – во случајов од поранешната англиска рагби ѕвезда Мајк Тиндал за најмладиот внук на кралицата Елизабета, 14-годишниот син на принцот Едвард (син на Елизабета).

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-05.jpg

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-06.jpg

Долгиот поздрав од принцот Вилијам за неговата почината баба.

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-07.jpg

Грижливата мајка Кејт Мидлтон, која постојано ги насочуваше своите деца.

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-08.jpg

Уште 5 моменти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Спектакуларен крај на прославите за Платинестиот јубилеј – настанот чинел 18 милиони долари, Меган и... Со парада за чија организација биле одвоени 18 милиони долари, завршија прослави...
Ги знае сите тајни на кралицата, но никогаш нема да ги каже – Ќе добие ли отказ човекот што 44 годин... Велат дека високиот Пол ги знае сите тајни на кралицата, но никогаш нема да ги к...
Меган и Хари се присутни, но се кријат додека кралското семејство го прославува јубилејот на кралица... Деновиве во Англија се организирани многу настани по повод 70-тата годишнина од ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg