Хари ја теши Меган, Чарлс не ги крие солзите: Најтрогателните мигови од погребот на кралицата

Tешењето на принцезата Шарлот од нејзиниот чичко, принцот Хари. Долгиот поздрав од принцот Вилијам за неговата почината баба. Солзите на кралот Чарлс...

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-01.jpg

Кралицата Елизабета вчера (19.09) по поворката и церемонијата, беше погребана под капелата St. George.

Нејзиното семејство не можеше да ги сокрие солзите и болката.

Најемотивните мигови од погребот на кралицата:

Храброста и достоинственото однесување на принцезата Шарлот и на принцот Џорџ на овој тежок ден.

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-02.jpg

Загрижениот поглед на принцезата Ана кон нејзиниот брат, кралот Чарлс.

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-03.jpg

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-04.jpg

Прегратките за поддршка – во случајов од поранешната англиска рагби ѕвезда Мајк Тиндал за најмладиот внук на кралицата Елизабета, 14-годишниот син на принцот Едвард (син на Елизабета).

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-05.jpg

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-06.jpg

Долгиот поздрав од принцот Вилијам за неговата почината баба.

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-07.jpg

Грижливата мајка Кејт Мидлтон, која постојано ги насочуваше своите деца.

hari-ja-teshi-megan-charls-ne-gi-krie-solzite-najtrogatelnite-migovi-od-pogrebot-na-kralicata-08.jpg

Уште 5 моменти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Спектакуларен крај на прославите за Платинестиот јубилеј – настанот чинел 18 милиони долари, Меган и... Со парада за чија организација биле одвоени 18 милиони долари, завршија прослави...
Меган и Хари се присутни, но се кријат додека кралското семејство го прославува јубилејот на кралица... Деновиве во Англија се организирани многу настани по повод 70-тата годишнина од ...
Ги знае сите тајни на кралицата, но никогаш нема да ги каже – Ќе добие ли отказ човекот што 44 годин... Велат дека високиот Пол ги знае сите тајни на кралицата, но никогаш нема да ги к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg