Кул потег! Стјуардеси во Германија ќе смеат да ги заменат високите потпетици со патики

Браво! По една украинска, сега и германска авиокомпанија полека ги заменува високите потпетици на стјуардесите со патики.

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-01.jpg

По украинската авиокомпанија „SkyUp“ која им дозволи на стјуардесите да ги заменат високите потпетици со патики, за покомфорен лет и попријатна работа, сега истото го направи и германската нискобуџетна авиокомпанија „Eurowings“.

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-10.jpg

Стјуардесите од „Eurowings“ добиле патики, кои ќе можат да ги носат на т.н.  „Sneaker Flydays“, кои ќе бидат во знакот на патиките и сите стјуардеси ќе носат патики.

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-07.jpg

Тоа ќе биде знак на благодарност за нивното вложување и напори, ќе се случува секој прв петок од месецот, а во иднина може ќе се воведе да биде и почесто.

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-09.jpg

Патиките се симбол на промени и олабавување на дрес кодот, за што први и најзаслужни се „SkyUp“, кои уште минатата година направија униформата на стјуардесите да биде портокалови костими со панталони и патики.

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-11.jpg

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-08.jpg

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-05.jpg

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-03.jpg

kul-poteg-stjuardesi-vo-germanija-kje-gi-zamenat-visokite-potpetici-so-patiki-02.jpg

Потсетете се ТУКА...

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

16 фото докази зошто Германија е одлична земја за живот Во Германија има капсули со вградена топлинска изолација за бездомниците да можа...
Спектакуларен крај на прославите за Платинестиот јубилеј – настанот чинел 18 милиони долари, Меган и... Со парада за чија организација биле одвоени 18 милиони долари, завршија прослави...
Требало да се жени наскоро, поради саканата отишол во Австралија: Кој беше човекот што почина во нап... Заради љубовта се преселил во Сиднеј и работел како инструктор за нуркање. Кој б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg