„Покажа дека е принц на народот“ - Хари со емотивна божиќна порака за децата што загубиле родители (видео)

„Тој е единствениот принц од народот. Принц на срцата“, „Мајка му го викаше ‘добриот принц Хари’ – гледаме зошто“, „Ти си најдобриот принц“ – Ова се само дел од коментарите што следуваа по емотивната видео порака на принцот Хари, упатена до дечињата што загубиле родители во армијата.

pokazha-zoshto-majka-mu-go-vikashe-dobriot-princ-hari-princot-hari-so-emotivna-bozhikjna-poraka-za-decata-shto-zagubile-roditeli-vo-britanskata-armija-01.jpg

Принцот Хари сними емотивна божиќна порака наменета за децата на војниците што го дале сопствениот живот додека служеле за Британската Армија.

Околу 100 дечиња присутни на настанот од добротворната организација Scotty’s Little Soldiers имаа можност да ја проследат специјалната порака што принцот Хари ја сними за нив и со која започна настанот.

„Божиќ е празникот кога најмногу ни недостасуваат саканите и тоа е во ред. Не треба да се чувствувате виновни затоа што се забавувате без вашите родители.

Сакам да ви кажам дека нашите родители секогаш сакаат да се забавуваме. Нема потреба да чувствувате вина, дозволено ви е да се забавувате.

Затоа излезете, поминете си најдобро што може и Среќен Божиќ“ – им порача Хари на дечињата и ја извади маската од Спајдермен.

Видеото беше споделено на поголем број социјални мрежи, а неговата емотивна и искрена порака им се допадна на многумина, кои се потсетија на тоа дека неговата мајка, принцезата Дијана го нарекуваше ‘добриот принц Хари’, а други пак велат дека тој е вистински ‘принц на срцата’ и ‘принц од народот’.

View this post on Instagram

A post shared by 𝐒𝐂𝐎𝐓𝐓𝐘'𝐒 𝐋𝐈𝐓𝐓𝐋𝐄 𝐒𝐎𝐋𝐃𝐈𝐄𝐑𝐒 (@scottyslittlesoldiers)

Оваа порака следеше само неколку дена по објавувањето на официјалниот трејлер за новиот документарен филм што ќе се емитува на Netflix, Harry and Meghan, а за кој се крена голема прашина во британските медиуми.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Татко си е татко: Чарлс му прости на Хари и го прими на 45 минути, но Вилијам нема намера да го види „Хари со душа чекал да добие покана од Вилијам за да преноќи кај него, но намест...
Брачен пар, кој не сака деца пред да го прошета светот, е мета на осуда: „Прво сакаме да уживаме во ... „Сакаме деца еден ден, но прво сакаме да уживаме во слободата. Не попуштаме под ...
Вилијам на хуманитарен настан, Хари во Лас Вегас - Први јавни обраќања на британските принцови по ди... Вилијам јавно се заблагодари за грижата и пораките, а Хари не го ни спомна татко...
Има хрватски корени и свој моден бренд: Што знаеме за убавицата која се омажи за принцот од Брунеи? Аниша Иса Калебиќ (29), се омажи за Абдул Матин (32), синот на најбогатиот султа...
Емотивно видео: Детенце го поканило Ед Ширан на 6-тиот роденден – Пејачот го изненади со подарок и с... Кога Ед Ширан дознал дека детенце сака тој да присуствува на неговиот 6-ти роден...
Кејт Мидлтон позира со децата по повод Денот на мајката, кралот Чарлс првпат го одбележа празникот б... Кејт Мидлтон сподели две фотки со нејзините деца по повод Денот на мајката, доде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg