8 типично машки работи кои и жените ги користат со задоволство

Широки палта со многу џебови, едноставни машки маички... Знаете ли кои предмети ги обожаваат жените, иако се првенствено машки? 

8-tipichno-mashki-raboti-koi-i-zhenite-gi-koristat-so-zadovolstvo-01.jpg

Познавате ли жени кои користат брич наместо депилатор или ставаат машки наместо женски парфем, затоа што повеќе им се допаѓа како мириса?

Дали сте и вие една од оние жени кои со задоволство користат предмети кои се типично машки?

Погледнете кои машки предмети им се омилени и на жените:

Брич

Машките бричови се поостри од женските.

Тие се вообичаено направени со 3 или 4 сечила, бидејќи треба да ја избричат цврстата машка брада.

Дополнително, се произведуваат од поцврст материјал, кој трае, па не мора да ги фрлате по 4-5 употреби.

И секако, постојат жени кои повеќе сакаат да ги избричат нозете со брич, наместо да користат електричен депилатор или да одат на депилација со восок.

8-tipichno-mashki-raboti-koi-i-zhenite-gi-koristat-so-zadovolstvo-05.jpg

Бербер наместо фризер

Некои жени со кратка коса одат на бербер наместо на фризер.

Нивното објаснување е дека берберот, кој цел живот кусо потстрижувал мажи, многу подобро знае да ја стилизира кратката коса, отколку фризерите кои најчесто се грижат за обликувањето долга коса.

8-tipichno-mashki-raboti-koi-i-zhenite-gi-koristat-so-zadovolstvo-07.jpg

Закачалки за вратоврски

Закачалките за вратоврски се спас за многу жени, кои на нив ги закачуваат своите градници.

8-tipichno-mashki-raboti-koi-i-zhenite-gi-koristat-so-zadovolstvo-06.jpg

XXL палта

Широките машки палта им се омилени на многу жени, бидејќи се одличен финален моден додаток на нивниот изглед.

Во овие палта, жената делува поситно.

Предноста на овие палта е и тоа што имаат повеќе џебови од женските.

8-tipichno-mashki-raboti-koi-i-zhenite-gi-koristat-so-zadovolstvo-02.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 инспиративни жени кои родителите ги изгласаа како посакувани идоли на своите ќерки Ема Вотсон, Мишел Обама и Марија Кири се дел од инспиративните жени кои се доказ...
Девојчињата ги мажат на 13 години, жените немаат никакви права - Бизарните обичаи на народот Масаи Жените во ова племе служат за градење куќи и одгледување деца и стока, кога не с...
Никола, Снежана и уште 6 најпопуларни имиња за момчиња и девојчиња родени во декември Ако треба да станете родители во декември, а сè уште размислувате кое име да му ...
Крпење чорапи, штиркање - Работи кои сите домаќинки во Југославија ги правеле, а денес не ни паѓаат ... Вриеле облека на шпорет, штиркале, крпеле чорапи... Дали вашите мајки или баби п...
Жените се грижат за парите, си го тетовираат лицето: Факти за племето Рабари од Индија Жените во ова племе го имаат главниот збор што се однесува до финасиите. Мажите ...
Застарени (женски) навики што ги научивме од мајките и бабите и треба да ги заборавиме Треба да носиме градник по дома, срамно е мажите да купат влошки за жените и мор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg