Неколку интересни финти: Како да отклучите катанец?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Неколку интересни финти: Како да отклучите катанец?

nekolku-finti-kako-da-otkluchite-katanec-2.jpg

Сигурно барем еднаш во животот ви се има случено да си ги загубите клучињата од касичката. Па тука се прави цел план и анализа како да се отвори катанчето. Како дополнителни помагала се користеа остри предмети, нож, црна тенка шнола или подебела игла и туку одеднаш ќе слушневте „клик“ и катанецот се отвораше. Среќата неопислива!

Арно ама навиките остануваат, а предизвиците се сè потешки. Па така, денес кога ќе ги изгубите клучевите од катанецот, се поклопуваат неколку несреќни околности. Најпрво тоа не е катанчето од касичката, туку е вистински и поголем катанец и второ дефинитивно претходно споменатите алатки нема да ви бидат од особена корист.

Но, не очајувајте, сепак постои начин како да си го отворите „скриеното богатство“.

Во продолжение погледнете неколку интересни трикови кои дефинитивно ќе ви бидат од корист доколку се најдете во ваква ситуација.

С. У | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бојата на косата влијае на тоа како ве перципира спротивниот пол Русокоси или црнокоси, кои жени им се слаба точка на мажите? Дали постојат прави...
6 вистински приказни за луѓе кои заслужуваат медал за досетливост Секој ден животот ни е исполнет со многу различни настани и случки, а благодарен...
Зошто кога е ладно и тмурно изгледаме постаро? Дали сте забележале дека кога е тмурно и ладно, луѓето ви делуваат некако поизмо...

Најчитани неделава