Генијални реклами од кои веднаш ќе посакате да ги купите продуктите

Кога на пазарот се достапни илјадници исти продукти, но од различни брендови, станува јасно дека рекламирањето е поважно од кога било.

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite--01.jpg

Само помислете колку пати сте купиле некој продукт, дури и од бренд што првпат го гледате, само затоа што ви се допаднала рекламата.

Поради ова, секој бренд вложува многу во рекламирањето, а креативноста што ја гледаме кај некој реклами е на завидно ниво.

Во продолжение неколку генијални реклами кои нема да ве остават рамнодушни:

Реклама за забна ординација: „Зошто е важна стоматологијата? Бидејќи иако тој нема веѓа, прво ја забележавте неговата насмевка“.

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-02.jpg

Реклама за LEGO коцки од 2018 година

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-03.jpg

Реклама на McDonald’s за Денот на таткото во 2021 година

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-04.jpg

Реклама на зоолошката градина во Сан Диего, САД: „Запознајте жирафа“.

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-05.jpg

Реклама за бричови од брендот BIC

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-06.jpg

Реклама за теретана – зборот „fat“ значи „дебел/а“, а зборот „fit“ значи „фит/во форма“

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-07.jpg

Шеговита реклама за телескоп

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-08.jpg

Реклама за лижавчиња без шеќер од Chupa Chups

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-09.jpg

Реклама на Norwegian Airlines

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-10.jpg

Реклама за кујнски ножеви

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-11.jpg

Реклама за Aston Martin: „Заштитен со повеќе предбрачни договори од кој било друг автомобил“.

genijalni-reklami-od-koi-vednash-kje-posakate-da-gi-kupite-produktite-12.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

„Мислев дека влошките се лепат како фластер“ - Мажи откриваат што дознале за жените откако почнале д... „Не е важно колку шноли имаме во домот, секогаш има потреба да се набават уште“....
11 предмети и продукти за кои вреди да дадете повеќе пари, за да ги избегнете трошоците во иднина Ако сакате да ја промените бојата на косата, многу подобро е да дадете малку пов...
Збрчкано јајце од кокошка и уште 18 пати кога храната и продуктите изненадиле (фото) Понекогаш дури и на најдобрите производители на храна и пијалаци им се случуваат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg