Прекрасни венчаници за бремени невести

Бременоста не е никаков изговор кога станува збор за гламурозен, модерен и ексклузивен изглед на една невеста.

prekrasni-vencanici-za-bremeni-nevesti-01

За среќа, денеска има многу опции на венчаници и можете да го избере токму оној модел во кој се чувствувате од една страна модерно, а пак од друга страна комфорно.

Доколку сте бремена, во ниеден случај не треба да се откажете од венчаницата што сте ја посакувале туку треба само да ја приспособите во однос на вашиот стомак.

Ако вашата свадба е во текот на летото не се двоумете за кратка венчаница бидејќи во истата ќе изгледате слатко и неодоливо, а воедно ќе се чувствувате убаво во текот на целиот ден.

Идните невести можат да изберат помеѓу сокривање на стомакот или негово покажување, во зависност од тоа како сакаат, па еве и неколку совети пред да ја одберете венчаницата:

1. Венчаниците со длабоко деколте се одлични, па зошто да не ги истакнете вашите гради кога се во најубавата фаза.

2. Појасите се најдобриот начин за да го истакнете вашиот стомак. Изберете некоја впечатлива боја или пак интересен појас со разни аксесоари, во зависност од стилот и моделот на вашиот фустан.

3. Венчаниците за трудници најдобро е да го имаат оној природен ефект, па затоа избегнувајте корсети.

4. Повеќето бремени жени имаат потреба од градник, а не на секоја венчаница може да се носи посакуваниот градник. Затоа најдобро е градникот да го сошиете во венчаницата.

5. Кога станува збор за чевлите изберете удобност, а не модерно. Зошто да се изложувате на болки или преголем замор носејќи неудобни потпетици. Ниски и рамни чевли ќе стојат одлично, само најдете ги совршените.

Ова се 10 предлог венчаници за идните мајки:

Би можело да ве интересира:

8 модни грешки поради кои веднаш ќе изгледате постаро отколку што сте навистина Можеби ви стои убаво, но кафеавата боја „додава години“. И ја следи репутација н...
Црвена како цреша – Како Македонките ја носат бојата што е вистински тренд оваа есен? Црвени усни со боја на цреша, црвени нокти, црвени чанти, фустани и чизми… Ова е...
6 модни грешки поради кои и дамите со стил изгледаат несредено во постудените месеци Џемпери со дебели хоризонтални линии, кадифени фустани што ја следат линијата на...
Како да носите елегантни шорцеви, а да не изгледате вулгарно? (фото) За на работа, за прошетки на патувачки дестинации, за викенд кафе или вечерни из...
9 грешки што ги правите кога купувате чевли (и потоа нозете ве болат) Чевлите што изгледаат прекрасно во излогот на продавницата, можеби и не се толку...
9 модерни парчиња облека кои ќе ги заменат ретро моделите во вашиот плакар Металик боите се враќаат, розовата боја и Барби трендот заминуваат во историјата...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg