Девојки, ова лето во бело од глава до пети!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Девојки, ова лето во бело од глава до пети!

Можеби летото ве асоцира на експлозија од бои, но префинетоста на белата боја не се споредува со ниту едно шаренило. Лесна е за носење и комбинирање, па токму затоа е задолжителен тренд за ова лето.

devojki-ova-leto-vo-belo-od-glava-do-peti-01

Девојките имаат огромен избор на летни парчиња облека во бела боја - од кошули, преку лесни панталони и фустани, па сè до беспрекорно белите мокасинки и сандали на висока потпетица.

Кристално белата боја можете да ја комбинирате со нијанса на слонова коска, бисерно бела и сите нијанси помеѓу. Ќе се зачудите колкава е разликата кога ќе ги споите сите варијации на белата боја.

Не ги заборавајте аксесоарите, додатоците и обувките во бела боја - тие се моменто кој ќе го комплетира вашиот изглед.

Потемнетата кожа во летниот период е уште еден голем плус, исто како и впечатливите кармини во розови и портокалови нијанси.

Колку и да мислевте дека е тешко да се носи бело од глава до пети, овие идеи ќе ве натераат да се заљубите во едноставноста и минимализмот.

Би можело да ве интересира:

12 кимоно наметки за шик дневен изглед Како замена за фустан, мантил, кошула или класична наметка, повеќенаменското ким...
5 бои на лакови кои мора да ги имате ова лето Во пролет најмногу ги сакаме пастелните нијанси, но во летото тронот го заземаат...
Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg