Модни дизајнери кои цел свет ги знае по име, но ретко кој знае како изгледаат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Модни дизајнери кои цел свет ги знае по име, но ретко кој знае како изгледаат

Иако имаат светска слава и нивните имиња се едни од најпознатите во модната индустрија, сепак многумина не знаат како всушност изгледаат овие личности.

modni-dizajneri-koi-cel-svet-gi-znae-po-ime-no-nikoj-ne-znae-kako-izgledaat-01.jpg

Сите сме ги слушнале имињата на светските модни дизајнери, многумина можеби и носат брендирани парчиња од нив, но сепак не знаат како изгледаат лицата кои стојат зад овие брендови.

Во продолжение погледнете како изгледаат најпознатите модни дизајнери:

Марк Џејкобс, 55 години

modni-dizajneri-koi-cel-svet-gi-znae-po-ime-no-nikoj-ne-znae-kako-izgledaat-02.jpg

Кристијан Лобутин, 56 години

modni-dizajneri-koi-cel-svet-gi-znae-po-ime-no-nikoj-ne-znae-kako-izgledaat-03.jpg

Мајкл Корс, 59 години

modni-dizajneri-koi-cel-svet-gi-znae-po-ime-no-nikoj-ne-znae-kako-izgledaat-04.jpg

Томи Хилфигер, 67 години

modni-dizajneri-koi-cel-svet-gi-znae-po-ime-no-nikoj-ne-znae-kako-izgledaat-05.jpg

Миуча Прада, 69 години

modni-dizajneri-koi-cel-svet-gi-znae-po-ime-no-nikoj-ne-znae-kako-izgledaat-06.jpg

Џими Чу, 70 години

modni-dizajneri-koi-cel-svet-gi-znae-po-ime-no-nikoj-ne-znae-kako-izgledaat-07.jpg

Продолжува на следна страна... Би можело да ве интересира:

8 парчиња облека кои се носат сега, но никој нема да ги носи во 2019 Фармерките со прав крој ќе бидат заменети со ѕвонарки, а кошулите повеќе нема да...
Бои со кои дамите изгледаат „богато“ и префинето во текот на зимата Купувате ли секоја сезона облека во одредени нијанси? Можеби веќе инстинктивно г...
Кендал Џенер нема конкуренција: Кои се најплатените модели во светот? Иако ретко прифаќа ангажмани, младата ѕвезда на реалното шоу и годинава е неприк...