Потполнки, светкави костими: 10 работи кои се топ на модна писта, но не и во секојдневието

Градник кој ѕирка од под облеката – колку и да е тренд, едноставно на долната облека не ѝ е место да биде на видик.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-01.jpg

Постојат многу работи кои изгледаат кул на модните писти, но во реалноста не изгледаат добро од одредени причини.

Работи кои изгледаат одлично на модната писта, но не и во реалноста:

Еластични плетени маички – ги истакнуваат и најмалите „несовршености“ на телото.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-03.jpg

Градник кој ѕирка од под облеката – колку и да е тренд, едноставно на долната облека не ѝ е место да биде на видик.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-02.jpg

Сјајни костими – овие светкави материјали додаваат волумен дури и на најслабите жени, плус ако се лошо искомбинирани неизбежно е фијаско.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-04.jpg

XXL мантили – изгледаат тренди, но визуелно додаваат килограми, па внимателно бирајте го моделот.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-05.jpg

Модели со потполнки – тие даваат „правилна“ форма на рамениците, но можат визуелно да ви го скратат вратот, особено кога станува збор за ролка.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи што некогаш ги носевме во лето, а сега треба да ги исфрлиме од нашиот плакар Тесната облека е вистински непријател на летните горештини. Избегнувајте парчиња...
Следењето модни трендови е вистински предизвик (низ 14 реални илустрации) Модата се движи во циклуси, па работите кои беа модерни во времето на нашите дед...
Модели на здолништа кои изгледаат застарено (и е тешко да ги комбинирате) Здолништата со должина до колената прават нозете да изгледаат пошироко, додека о...
6 совети како да се облечете во зима за да изгледате одлично (и да не ви студи) Капут со крзно околу вратот, волнени наместо кожени ракавици... Како да се облеч...
8 најчести грешки поради кои и најубавите зимски обувки изгледаат нескладно Бел капут со бели чизми, миди здолниште што не ги покрива чизмите - ова се само ...
15 ѕвезди кои избраа фустани од модните писти и во нив изгледаат поинаку од моделите Марго Роби, Џулија Робертс и Ева Лонгорија се само дел од актерките кои избраа ф...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg