Потполнки, светкави костими: 10 работи кои се топ на модна писта, но не и во секојдневието

Градник кој ѕирка од под облеката – колку и да е тренд, едноставно на долната облека не ѝ е место да биде на видик.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-01.jpg

Постојат многу работи кои изгледаат кул на модните писти, но во реалноста не изгледаат добро од одредени причини.

Работи кои изгледаат одлично на модната писта, но не и во реалноста:

Еластични плетени маички – ги истакнуваат и најмалите „несовршености“ на телото.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-03.jpg

Градник кој ѕирка од под облеката – колку и да е тренд, едноставно на долната облека не ѝ е место да биде на видик.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-02.jpg

Сјајни костими – овие светкави материјали додаваат волумен дури и на најслабите жени, плус ако се лошо искомбинирани неизбежно е фијаско.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-04.jpg

XXL мантили – изгледаат тренди, но визуелно додаваат килограми, па внимателно бирајте го моделот.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-05.jpg

Модели со потполнки – тие даваат „правилна“ форма на рамениците, но можат визуелно да ви го скратат вратот, особено кога станува збор за ролка.

10-raboti-koi-izgledaat-odlichno-na-modnata-pista-no-ne-i-vo-realnosta-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg