Совршен за одмор во есен и зима – доколку не сте биле на Златибор, треба да го сторите тоа оваа сезона


Совршен за одмор во есен и зима – доколку не сте биле на Златибор, треба да го сторите тоа оваа сезона

Не дозволувајте оддалеченоста од 485 km од Македонија до прекрасниот Златибор да ве поколеба за посетата на овој неверојатен планински бисер.

Sovrshen-za-odmor-vo-esen-i-zima-Zlatibor-01.jpg

Златибор е планина која никого не остава рамнодушен и мора да се доживее за да се прераскаже. Се наоѓа во срцето на Србија на површина од околу 1000 km2 и и надморска висина од 700 до 1500 метри.

Како што ќе се приближувате кон Златибор ќе ве преплави чувство на радост, топлина и уживање… освен прошетките ќе најдете и многу други активности со кои ќе си го исполните слободното време самостојно или со своето семејство.

Фотките вредат стотици зборови, едноставно мора да го посетите Златибор оваа сезона и да го пронајдете вашиот мир:

https://www.instagram.com/p/B4ITlWLpiCw/

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

11 места во Србија што ретко кој ги видел, а не смеете да ги пропуштите За да го посетите нашиот северен сосед Србија не ви е потребен ниту пасош, довол...
9 работи кои може да ги направите оваа есен низ Македонија За да ја доживеете есента со сите нејзини бои, звуци и ароми, не мора да одите м...
Најубавите плажи во Хрватска Сè уште немате идеја каде да го поминете годишниот одмор? Без грижи тука е Хрват...

Најчитани неделава