Бајковита зимска дестинација – Инстаграм разгледници од австриското гратче Ишгл


Бајковита зимска дестинација – Инстаграм разгледници од австриското гратче Ишгл

Ишгл е место во Австрија кое има посебна убавина во секој период од годината, но посебно е магично кога е покриено со снег.

bajkovita-zimska-destinacija-instagram-razglednici-od-avstriskoto-gratche-ishgl-01.jpg

Покрај тоа што изгледа бајковито, Ишгл е познат и по добриот ноќен живот, а љубителите на зимските спортови, може да се препуштат на убавините на ски центарот.

Ако некогаш имате можност да го посетите ова прекрасно зимско место во Австрија, со сигурност не смее да ја пропуштите.

Во продолжение најубавите фотки од оваа сезона – како од разгледница:

https://www.instagram.com/p/B8YmwB0hMMS/

View this post on Instagram

Vakarai prie 📺 - Hi Mountains stiliumi

A post shared by Hi Mountains (@himountainstravel) on

View this post on Instagram

#moet

A post shared by Dina Abramson (@dina_abramson) on

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Копаоник се претвори во зимска идила – најубавите фотки од првиот снег Снежна покривка конечно се распосла низ Копаоник, а инстаграмџиите не пропуштија...
Инстаграм водич: Места во Берлин на кои ќе направите најубави фотки Од неверојатни архитектонски градби до шаренило од бои по улиците – Берлин е мес...
Инстаграм разгледници на парот кој заштедил 30.000 долари за да посети 33 земји во 10 месеци Од Хрватска до Мароко, дечко и девојка продале сè и заштедиле 30.000 долари за д...

Најчитани неделава