Домашен лосион од кој целулитот се губи за 1 месец

Целулитот може да се победи и по природен пат. Не мора да вложувате многу пари во скапи креми и третмани, доволни ви се само природните состојки за овој рецепт.

domasen-losion-od-koj-celulitot-se-gubi-za-1-mesec-01.jpg

Сега е идеално време да го испробате, затоа што резултатите се посебно видливи по 1 месец - таман кога ќе пристигне времето на кратки фустанчиња и здолништа.

Потребно е секојдневно да го нанесувате лосионот на чиста кожа, а по само 30 дена ќе забележите дека таа е значително затегната и поеластична.

Подготовка:

Во соковник ставете половина јаболко, 2 моркови, 1 краставица и ¼ свежа зелка. Добиениот сок промешајте го со сок од 1 исцеден лимон.

Нанесете го лосионот, почекајте половина час да делува и потоа измијте.

Тајната е во природните состојки, упорноста и редовната употреба.

Би можело да ве интересира:

Природни состојки за убавина што ги користат жените од Блискиот Исток (и вреди да ги пробате) Знаевте ли дека можете да користите кана наместо фарба за коса или етерично масл...
Трикови за шминкање кои ќе ви го олеснат животот (а ќе заштедите и пари) Навлажнете ја четкичката со која нанесувате сенка за очи - на овој начин бојата ...
„Бев русокоса, бринета и црвенокоса - која боја им е најпривлечна на мажите?“ Дали мажите повеќе сакаат русокоси или жени со црвена и бринета коса? Оваа фризе...
Како да го забрзате растот на косата? Рецепти од природни состојки кои може да ги направите сами дом... Дали сте од оние луѓе кои пробале многу производи за брзо растење на косата, но ...
Ретинол - магична состојка која отстранува брчки: Како се користи и кој треба да ja избегнува? Ретинолот за лице е состојка која ветува - го забавува стареењето на кожата, ги ...
7 најчести грешки кои ги правиме при секојдневната грижа на телото Дали се сеќавате кога последен пат сте го избришале папокот по туширање или сте ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg