Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та?


Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та?

Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – коса и шминка.

kakva-shminka-bila-vo-moda-sekoja-godina-od-1982-2000-ta-01.jpg

Но, да се фокусираме на шминката – понекогаш дури е тешко да се следат сите нови трендови кои се појавуваат, а мора да признаеме, дека некои од нив и не вредат за следење, бидејќи се резервирани само за најхрабрите.

А, кога се работи за храбри, девојките во периодот од ’80-ите до 2000-та, биле прилично храбри со изборот на шминка.

Сега, ги знаете новите трендови, но дали сте се запрашале што било во мода во годините кога вие сте биле мали и не сте се шминкале?

Погледнете кои биле најпопуларни трендови пред 2000-та и не се чудете ако гледате стари фотки и видите дека вашата мајка била смешно нашминкана – верувајте, тогаш било во мода.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика шт...
Каква шминка сакаат жените во различни земји низ светот? Иако кога станува збор за модата и убавината, трендовите се шират на светско нив...
Трикови со маскара кои секоја жена треба да ги знае Што би правела секоја жена без маскара? Овој козметички производ им  овозмо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg