Плетенка во вид на роза: Нова хит фризура (фото)


Плетенка во вид на роза: Нова хит фризура (фото)

Цвеќињата во коса се одамна во тренд, посебно за пролетните и летните денови.

pletenka-vo-vid-na-roza-nova-hit-frizura-foto-01.jpg

Но, најновиот тренд кој се прошири на социјалните мрежи е плетенката „аранжирана“ во вид на роза.

Може да се направат во различни големини и форми и да ги вметнете на различен начин - мали од страната, венче од рози или цела коса во вид на роза.

pletenka-vo-vid-na-roza-nova-hit-frizura-foto-02.jpg

Но мора да признаеме дека може да биде вистински предизвик сами да ја направите истата, бидејќи треба да бидете вешти да направите повеќе видови плетенки кои потоа ќе ги „смотате“ во вид на роза.

За среќа, Алисон Валсамис, фризерка која е експерт во ова поле, на нејзиниот Инстаграм споделува туторијали и идеи за ваква фризура.

Но, и ако не сте талентирани за вакви предизвици, секогаш може да го посетите вашиот фризерски салон и да дозволите да ве „среди“ професионалец.

Само треба да ја одберете фризурата која најмногу ви се допаѓа, а следниве идеи ќе ви помогнат во тоа:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Чили-чоколадо: Бојата на коса која ќе биде хит оваа есен (фото) Есента е период за промени, а многу жени се одлучуваат за топли нијанси на косат...
Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...
20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одр... Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но то...

Најчитани неделава