Жени од сите возрасти и форми испраќаат моќна порака за убавината


Жени од сите возрасти и форми испраќаат моќна порака за убавината

Убавината е во очите на тој што набљудува, па зошто не ги отвориме ширум очите и престанеме со стереотипите?

zeni-od-site-vozrasti-i-formi-isprakjaat-mokjna-poraka-za-ubavinata-01.jpg

Брендот за долна облека и бикини „Figleaves“ лансираше кампања во која ја слави убавината на жените во секоја форма.

Еден од моделите во кампањата е и Ники Грифин која има 59 години, а учествува и Кели Нокс, која е родена без лева подлактица и не носи протеза. Со својата самодоверба и појавувањето во оваа кампања тие испраќаат силна порака до жените ширум светот.

Брендот порачува дека е време да ги предизвикаме концептите за убавина во општеството. Неговата порака е дека сите жени се убави.

Дел од кампањата:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 навики кои треба да ги промените за да се ослободите од темните круг... Подочниците се последица на нашиот животен стил - како од начинот на исхрана, та...
Најголема љубов треба да ви биде пудрата во прав: Трикови за убавина о... Бела Хадид е еден од најбараните модели на денешницата. Со својата беспрекорна ф...
9 тајни кои жените со беспрекорна кожа никогаш нема да ви ги кажат Младата и негувана кожа не е дар на природата. Таа се стекнува со соодветни рути...

Најчитани неделава