Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Влакна на рацете, лош маникир: Холивудски дами кои не се покоруваат на стандардите за убавина

Од Салма Хајек до Кира Најтли и Руни Мара, кои славни дами не се покоруваат на строгите „правила за убавина“?

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-01.jpg

Модерното општество наметнува многу стандарди за убавина и понекогаш притисокот е преголем.

Но, некои ѕвезди не се оптоваруваат со тоа, па понекогаш дел од холивудските дами се шетаат без совршен маникир, без издепилирани надусници или пак си позираат слободно во „несовршена поза“.

Холивудски дами кои не се покоруваат на стандардите за убавина:

Мејси Вилијамс и Кендис Сванапул – влакна на рацете

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-02.jpg

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-03.jpg

Кира Најтли, Дру Баримор и шпанската актерка Роси де Палма – „несовршена“ насмевка

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-04.jpg

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-05.jpg

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-06.jpg

Мајли Сајрус и Шакира – не се оптоварени секогаш да имаат совршен маникир 

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-07.jpg

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-08.jpg

Кристен Стјуарт, Руни Мара и сестрите Олсен – не се заморуваат со позирање во совршена поза

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-09.jpg

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-10.jpg

vlakna-na-racete-nesovrshena-nasmevka-holivudski-dami-koi-ne-se-pokoruvaat-na-standardite-za-ubavina-11.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тура на убавина низ 21 земја: Каква е специфичната убавина на жените во Бангладеш, а каква во Етиопи... Каква е специфичната убавина на жените во Гватемала, а каква на жените во Узбеки...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
13 славни дами кои се доказ дека шминката може да ве разубави, но и да ви го уништи изгледот Од Кели Озборн до Ким Кардашијан, и славните дами понекогаш може да потфрлат со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg