Домашен лек против ешерихија коли од 3 состојки


Домашен лек против ешерихија коли од 3 состојки

Ешерихијата како бактерија може да предизвика разни инфекции и воспаленија во телото, а модерната медицина има половичен успех во лечењето на оваа бактерија.

domasen-lek-protiv-eserihija-koli-od-3-sostojki-01.jpg

За среќа, помеѓу народните лекови постојат неколку алтернативни решенија, а ова со домашно бело вино е најделотворно.

Потребни ви се следниве 3 состојки:

  • 1l бело домашно вино без додатоци
  • 3-4 гранчиња рузмарин
  • 10 чешниња лук

Белиот лук исечкајте го на ситни коцки, додајте го во виното и ставете ги гранчињата еузмарин.

Оставете течноста да отстои 10-тина дена, а потоа земајте по 1 лажица наутро на празен стомак.

Лекот се консумира 40 дена, по што се прави пауза.

domasen-lek-protiv-eserihija-koli-od-3-sostojki-02.jpg

Рузмаринот одлично делува и против други бактерии, па доколку не можете да се ослободите од стрептокока, стафилокока или кандида, обидете се со овој лек.

Би можело да ве интересира:

За сите љубители на вино со слаб имунитет: Чаша вино трипати на ден против настинки Доколку сте љубител на вино, но и често сте склони кон настинки, постои идеално ...
Прва помош за изгореници од сонце: 6 трикови за ублажување на болката Сигурно и вам ви се случило да изгорите уште на првиот или вториот ден од одморо...
5 домашни лекови од цвекло - против воспалено грло и настинки Кога ќе ги почувствувате првите болки во грлото, неопходно е веднаш да преземете...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg