Што значат белите линии на ноктите?


Што значат белите линии на ноктите?

Повеќето од луѓето живеат во заблуда дека белите линии на ноктите се само еден ситен знак за недостаток на некој витамин во телото, најчесто витамин Ц.

sto-znacat-belite-linii-na-noktite-1.jpg

Но, вистината е дека постојат 4 типа на бели линии на ноктите, кои имаат различно значење и се различен показател за вашето здравје.

Научете ја разликата за да научите кога се безопасни, а кога може да бидат сериозен знак за нарушено здравје.

sto-znacat-belite-linii-na-noktite-2.jpg

sto-znacat-belite-linii-na-noktite-3.jpg

sto-znacat-belite-linii-na-noktite-4.jpg

sto-znacat-belite-linii-na-noktite-5.jpg

sto-znacat-belite-linii-na-noktite-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прашок појак од сода бикарбона: Ги „убива“ болките за 2 минути, може да го излечи целото тело Постои начин да го внесете најважниот минерал во телото по скратен пат – преку к...
Прашања што докторите сакаат да им ги поставите за време на преглед Закажувањето преглед е најдоброто нешто што можете да го направите за вашето здр...
4 тајни на јапонските жени како да добиете витка фигура и да се чувствувате убаво Кетрин Гронор е сертифициран нутриционист која еден дел од животот го поминала в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg