9 знаци со кои телото ви покажува дека си ја мразите работата


9 знаци со кои телото ви покажува дека си ја мразите работата

Секој има лоши денови на работното место, но сепак треба да внимавате на знаците кои постојано се појавуваат, а укажуваат на тоа дека очајно си ја мразите работата и ви треба промена.

9-znaci-so-koi-teloto-vi-pokazuva-deka-si-ja-mrazite-rabotata-02.jpg

Вашето тело може да ја препознае негативноста која произлегува од работната средина и стресот, а честопати се манифестира преку овие 9 симптоми:

1. Несоница, предизвикана од претерано размислување и анализирање на работните задачи.

2. Главоболки и хронична напнатост во рамениците, вратот и главата, кога и да сте на работното место.

3. Болки во мускулите, без преголема физичка активност.

4. Лошо ментално здравје, анксиозни и депресивни мисли.

5. Слаб имунитет и чести настинки.

6. Намалено либидо.

7. Константен замор во текот на 8-те работни часа, дури и да имате доволно паузи и одмори.

8. Проблеми со желудникот, надуеност и проблеми со варење на храната.

9. Екстремно намален или зголемен апетит.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто сите закачуваат свежи листови под тушот? Кога имаме проблеми со сонот или имунитетот, најчесто посегнуваме по хемиски пре...
Навики коишто ги практикувате секојдневно, а ви го влошуваат здравјето Почнувајќи од станувањето од креветот, па сè до опуштањето после тежок ден, дено...
За време на интимните односи: Што им предизвикува болка на жените? Иако чинот на водење љубов треба да им причинува задоволство, реалноста е дека з...