Депресијата прикажана низ моќни фотки


Депресијата прикажана низ моќни фотки

Вие не знаете дали човекот до вас во маркетот е во депресија, а пораката на овие фотографии е дека не е срамота да бидете ранливи.

depresijata-prikazhana-niz-mokjni-fotki-01.jpg

Депресијата е тешка ментална состојба. Чувствувате како да имате огромен товар на рамениците, нозете ви се тешки, немате сила да станете од кревет и дури и наједноставните работи ви изгледаат невозможни.

Фотографот Алисон Круз во еден серијал направен на јавни места сака да покаже колку всушност депресијата е тешка, а е невидлива за човековото око. Затоа што се смета дека ранливоста не е во ред да се прикажува на јавно место.

Таа на интензивен начин покажува какво е страдањето на луѓето што страдаат од депресија

Моќниот серијал:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да не бидете анксиозни при средби со многу луѓе? Дали ве мачат мисли од типот „Што мислат другите за вас, што не им се допаѓа кај...
Лични верувања кои ги спречуваат луѓето да се соочат со сопствената депресија Еден од најтешките моменти при соочувањето со проблем со менталното здравје е за...
Дали ќе бидете поздрави ако секој ден пиете кафе? Покрај тоа што одлично ве расонува наутро, кафето штити од дијабетес тип 2, срце...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg