Допирање на фискални сметки и уште 11 навики со кои си штетите на здравјето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Допирање на фискални сметки и уште 11 навики со кои си штетите на здравјето

Од џвакање на таблети до миење со цврст сапун во јавен тоалет, кои се навиките кои треба да ги промените?

dopiranje-na-fiskalni-smetki-i-ushte-11-naviki-so-koi-si-shtetite-na-zdravjeto-01.jpg

Некои работи ги правиме секој ден само затоа што сме се навикнале така.

Но, дали сте помислиле дека некои од тие навики се всушност штетни за вашето здравје?

Навики кои ви штетат:

Џвакање на таблети може да доведе до негативни ефекти, како предозирање, непријатно чувство во устата итн.

dopiranje-na-fiskalni-smetki-i-ushte-11-naviki-so-koi-si-shtetite-na-zdravjeto-02.jpg

Седење во када со мирисливи средства кои го рушат балансот на микрофлората во вашата интимна зона.

dopiranje-na-fiskalni-smetki-i-ushte-11-naviki-so-koi-si-shtetite-na-zdravjeto-03.jpg

Пречесто користење на гел за туширање кои ги отстранува од телото добрите бактерии и ја суши кожата.

dopiranje-na-fiskalni-smetki-i-ushte-11-naviki-so-koi-si-shtetite-na-zdravjeto-04.jpg

Користење на цврст сапун на јавни места на чија површина можеби се задржале бактерии од друга личност.

dopiranje-na-fiskalni-smetki-i-ushte-11-naviki-so-koi-si-shtetite-na-zdravjeto-05.jpg

Правење само кардиоваскуларни вежби за слабеење и заборавање дека за максимален ефект ви се потребни и тренинзи за сила.

dopiranje-na-fiskalni-smetki-i-ushte-11-naviki-so-koi-si-shtetite-na-zdravjeto-06.jpg

Прескокнување појадок или ручек и јадење подоцна многу обилно, а со тоа внесување на истата количина на калории.

dopiranje-na-fiskalni-smetki-i-ushte-11-naviki-so-koi-si-shtetite-na-zdravjeto-07.jpg

Уште 6 навики на следната страна...Би можело да ве интересира:

Исти чевли секој ден, игнорирате болки: 10 навики со кои несвесно си г... Стапалото е веројатно дел од телото за кој најмалку се грижите, а многу страда. ...
Навики кои мислите дека се безопасни, а всушност му штетат на здравјет... Иако можеби ви звучи како повторување, сепак, независно колку читате и знаете, с...
Навики коишто ги практикувате секојдневно, а ви го влошуваат здравјето Почнувајќи од станувањето од креветот, па сè до опуштањето после тежок ден, дено...