20 совети за фитнес и исхрана со кои Џеј Ло е секс-симбол на 50 години
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 21-10-2019


20 совети за фитнес и исхрана со кои Џеј Ло е секс-симбол на 50 години

Здравиот начин на живот, дисциплината и реткото кршење на правилата ја направи Џеј Ло секс симбол во шестата деценија од нејзиниот живот.

20-soveti-za-fitnes-i-ishrana-so-koi-j-lo-e-seks-simbol-na-50-godini-01.jpg

Ова се принципите по кои се води и правилата за фитнес и исхрана кои ги следи за да изгледа како што изгледа:

Стомачните ѝ се секојдневна рутина – прави минимум 3 серии по 50 повторувања.

Се предизвикува себеси – често знае да си поставува 10-дневни предизвици без шеќери и јаглехидрати.

Го фотографира својот напредок.

20-soveti-za-fitnes-i-ishrana-so-koi-j-lo-e-seks-simbol-na-50-godini-04.jpg

Научила да танцува околу шипка – тврди дека ова е забавен начин за согорување на калории.

Избегнува храна со адитиви – се држи до органска исхрана.

Кафето без кофеин е нејзин избор – тврди дека со години нејзиното тело функционира без кофеин.

Алкохолот си го забранила сама на себе – си дозволува само по 1 чаша вино во посебни прилики.

Протеините се основа на нејзината исхрана.

Важно е да имате поддршка – „Во пар тренинзите се поинтензивни,“ тврди Џеј Ло.

20-soveti-za-fitnes-i-ishrana-so-koi-j-lo-e-seks-simbol-na-50-godini-02.jpg

Редовната посета на теретана за неа е лекот.

Задолжително прави вежби за задникот, најмалку трипати неделно.

Хидрирањето е важно – Џеј Ло се труди да внесува по 2 литри вода секојдневно.

Го започнува денот со смути – во него има овошје и зеленчук, а тврди дека е подобро будење од силно кафе.

Ручекот и вечерата се со обилни салати – Џеј Ло се труди секој оброк да биде 70% свежа салата.

Јаткасти плодови за ужина – брзо заситуваат и не ви требаат големи количини за лесно да издржите до следниот оброк.

Понекогаш почестете се – не се лишувајте од сладолед и чоколадо.

Музика која мотивира – напорните тренинзи се полесни со вистинската музика.

20-soveti-za-fitnes-i-ishrana-so-koi-j-lo-e-seks-simbol-na-50-godini-05.jpg

Трпението е важно – односно, да не очекувате резултати после третиот тренинг.

Бидете самоуверени – доколку верувате дека можете да го промените животот на подобро и се откажете од лошите навики, тоа и ќе се случи.

Пронајдете го идеалното време за тренинг – секое тело е различно, па важно е да се прилагодувате на вашиот природен часовник.

20-soveti-za-fitnes-i-ishrana-so-koi-j-lo-e-seks-simbol-na-50-godini-03.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 работи што ќе му се случат на телото ако почнете секој ден да пиете ... Намалување на тежина, подобрување на здравјето, третирање на нервите и зајакнува...
Што ќе му се случи на вашето тело ако живеете една седмица без стрес? Само една седмица релаксираност и смирен ум ќе направи чуда за вас. Без раз...
Навики коишто ги практикувате секојдневно, а ви го влошуваат здравјето Почнувајќи од станувањето од креветот, па сè до опуштањето после тежок ден, дено...