Инвестирајте во Вашето здравје! НОВИ производи од ВИТАЛИА за јак имунитет


Инвестирајте во Вашето здравје! НОВИ производи од ВИТАЛИА за јак имунитет

Пандемијата на коронавирус сеуште трае и заштитата на нашето здравје е поважна од кога и да е. Но има и добри вести кои ни доаѓаат од нашата омилена фабрика за здрава храна! Виталиа продолжува да биде вашиот најдобар партнер во зајакнувањето на имунитетот и вредно подготвува нови производи кои ке ви помогнат во борбата со вирусите.

Уникатна КЕТО линија, три нови видови на Гранола мусли без додаден шеќер и нов Корнфлекс станаа дел од семејството на здрави производи.

Она што ги поврзува сите е ниското ниво на шеќер, што е основен предуслов за одржување на добро здравје.

investirajte-vo-vaseto-zdravje-novi-proizvodi-od-vitalija-za-jak-imunitet-1.jpg

КЕТО линија – НОВ тренд за здраво слабеење и јак имунитет

Виталиа, единствената во регионот, разви линија на КЕТО производи, со врвен квалитет и уникатен состав.

Кето муслите се без додаден шеќер, богати со здрави масти, имаат ниско ниво на јаглехидрати и богатство од протеини и растителни влакна. И сето тоа е соединето во три прекрасни вкусови: Кето гранола со јаткасто овошје и цимет, Кето гранола со кокос, какао и чоколадо, и  Кето мусли со јаткасто овошје и семиња.

Новата Кето Линија ќе ве воодушеви и со КЕТО пралине. Овој вкусен здрав десерт без додаден шеќер е подготвен од квалитетно темно чоколадо, путер од кикирики и крцкави јатки. Едноставно - совршена и неодолива ужина со малку јаглехидрати.

Новата КЕТО линија има уште еден „кец во ракав“, а тоа се КЕТО крекери со ниска содржина на јаглехидрати. Направени се од 6 вида семиња – супер храна, збогатени се со протеини од грашок и со природна арома на оригано.  Идеална комбинација со вашите омилени сосови и намази.

Ако ја вклучите новата кето линија на Виталиа во вашата исхрана, здраво и ефикасно ќе ја намалите телесната тежина, а истовремено ќе го подобрите вашето кардиоваскуларно и ментално здравје, ќе ја стимулирате работата на мускулите и ќе го забрзате согорувањето на мастите.

Нови Гранола мусли и Корнфлекс

Имунитетот се гради од појадокот! Токму затоа е јасно зошто Виталиа од 1993 година, посветува посебно внимание на креирање најдобри мусли и оброци за здрав почеток на денот.

Совршено печената Гранола сега во нова подобрена рецептура без додаден шеќер е идеален појадок кој наскоро ќе биде достапен на македонскиот пазар. Тие се баланс на вкусови и хранливи материи, богати со растителни влакна и содржат дури 65% интегрални овесни снегулки.

investirajte-vo-vaseto-zdravje-novi-proizvodi-od-vitalija-za-jak-imunitet-2.jpg

И тоа не е се! Пробајте го новиот Виталиа Корнфлекс со ниска содржина на шеќер, кој е спакуван во практично зип пакување и секогаш свеж и крцкав. Прекрасен и вкусен здрав појадок за секоја генерација!

Затоа, уживајте во храната без размислување и грижа на совест! И бидете сигурни дека секој производ на Виталиа е инвестиција во Вашето здравје.

Би можело да ве интересира:

Храна и лекови кои не се добра комбинација и не треба да ги мешате Сите лекови имаат свои карактеристики, потребна доза која не треба да се надмину...
Храна која треба сè повеќе да ја јадете како што „стареете“ Како што станувате повозрасни, така се менуваат потребите на телото и треба да с...
Храна која не ви помага против есенските настинки Во овој период кога времето е променливо и не знаете како да се облечете, најчес...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg