Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


8 работи кои ќе ги научите кај вашиот психолог (уште при првите посети)

„Безусловната љубов не е безусловна толеранција“ - ова e првата и основна лекција. Сте посетиле ли психолог некогаш?

8-raboti-koi-prvenstveno-kje-gi-nauchite-kaj-vashiot-psiholog-01.jpg

Сте посетувале ли психолог некогаш? Кои лекции ги научивте таму?

Можеби секој психолог има поинаков пристап кон решавањето на проблемите на луѓето, но дефинитивно сите се согласни кога станува збор за неколку клучни лекции.

Работи кои првенствено ќе ги научите кај вашиот психолог:

- Безусловната љубов не е безусловна толеранција.

- Како ние се менуваме, така и односот на луѓето кон нас се менува.

8-raboti-koi-prvenstveno-kje-gi-nauchite-kaj-vashiot-psiholog-04.jpg

- Кога се лекуваш себеси, ти го лекуваш и целото свое семејно стебло.

- Промените не доаѓаат преку ноќ.

- Одмаздата може да нè храни, но никогаш не може да нè заштити.

- Вистинскиот пријател ќе ја разбере твојата тишина.

8-raboti-koi-prvenstveno-kje-gi-nauchite-kaj-vashiot-psiholog-02.jpg

- Не размислувај само, пробај и почувствувај.

- Некои луѓе не ти се род по крв, но ти се по душа.

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

5 работи што гинеколозите сакаат да ги знаете Не им е важно дали имате влакна, вагиналниот исцедок е нормален и многу е важно ...
7 знаци дека вашиот психијатар е добар (и треба да го задржите) Речениците кои психијатарот ќе ви ги каже може многу да ви помогнат во животот. ...
9 совети од психолог како да ја смирите вашата анксиозност Дарко Влогс, доктор Горан, Миа Костова, Елена Петреска се дел од нашите јавни ли...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg