Милош Биковиќ наскоро ќе стане татко, девојката Ивана е бремена со нивното прво дете

Еден од најпопуларните српски актери, Милош Биковиќ, и неговата девојка Ивана Малиќ, ќе станат родители.

milosh-bikovikj-naskoro-kje-stane-tatko-devojkata-ivana-e-bremena-so-nivnoto-prvo-dete-01_1.jpg

Актерот Милош Биковиќ ќе стане татко. Неговата девојка Ивана Малиќ е во првото тримесечје од бременоста, пишуваат српските медиуми, кои објавија фотографија на која се гледа нејзиниот труднички стомак.

По ова и Милош ја потврди веста, велејќи дека тој и Ивана се пресреќни, иако не сакале да зборуваат за бременоста, но папараците ја откриле нивната тајна.

„Среќни сме што наскоро ќе станеме родители. Ова е важен, најверојатно најважен момент во нашите животи. Не сакавме да откриваме, но папараците нè ставија во ситуација да немаме избор.

Ви благодариме на сите на убавите зборови и честитки, но ги молиме медиумите да ја почитуваат нашата одлука и интегритетот на нашите животи. Кога ќе сакаме да зборуваме на оваа тема, ќе ве контактираме“, напиша тој.

View this post on Instagram

A post shared by Miloš Biković (@bikovic)

Ивана и Милош се заедно од 2021 година, но врската долго време ја чуваа во тајност.

Сепак, последнава година, тие одат постојано на егзотични патувања и објавуваат заеднички фотки и видеа. Ивана беше со Милош и во Москва на премиерата на неговиот филм „Предизвик“.

Неодамна српските медиуми пишуваа дека актерот купил стан во кој ќе се всели со девојката и ќе почнат заеднички живот, но Биковиќ не ја коментираше нивната информација. 

Милош во изминативе неколку месеци двапати беше во Македонија. Тој најпрво беше во Скопје на премиерата на рускиот филм „Предизвик“, а потоа и во Охрид, каде што глумеше во претставата „Лагата“ на затворањето на Охридско лето 2023.

Прочитајте и „Мојот прадедо бил војвода со Гоце Делчев, а јас сакам да ги истражам своите македонски корени“ – Милош Биковиќ за кариерата и животот

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ивана Кораб, една од најубавите Србинки, симна 22kg само 3 месеци по породувањето: „Имам уште сало и... Една од најубавите Србинки, Ивана Кораб, објави видео од плажа во бикини, и пока...
Милош Биковиќ доби син: „Дури откако ќе станеш родител почнуваш да растеш“ „Ние прво мислиме дека треба да пораснеме за да добиеме дете, но тука има една с...
Видео кое го згрози регионот: Босанскиот рапер Буба Корели ја влече девојката за коса на улица + сит... „Се надевам дека ова го гледаат девојчиња и жени кои одат на настапите на Буба К...
„Те сакам, сине“: Татко напиша порака во снег пред Детската клиника во Белград Пораката што таткото ја напиша во снегот за своето болно дете, предизвика многу ...
Бејби бум: 6 познати жени кај нас и во регионот кои ќе станат мајки во 2024 Сања Кужет, Тамара Чуприна, Хана Хуљиќ ќе станат мајки до крајот на оваа година....
Девојката на Бака Прасе ужива на одмор во Будва, сексапилна во танга бикини - овојпат летува без јут... Ања Бла (22) објави жешки фотографии од плажа и видеа на кои е под туш и се разл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg